SimCity 4

EA Games Maxis SimCity 4
Skládku toxického odpadu je nejlepší stavět u hranic a v blízkosti se zdržet zón, městských komunikací a vodovodního potrubí. Bez národního vězení, vojenské základny, skládky toxického odpadu a vojenského střediska pro odpalování raket nemá město prakticky šanci se úspěšně rozvíjet, pokud ovšem není hráč expert. Neklesne obliba obyvatel, budou-li se pohybovat daně okolo R: 7,4; C: 6,6; I: 7,0; a město bude mít příjmy i s velice slušnými investicemi do infrastruktury.
Nejdražší silnice je typu most - tunel. Avšak pokud máte slušné příjmy, nejkratší cesty do zaměstnání jsou lepší, než několikakilometrová dálnice. Když už vytváříte novou komunikaci, je lepší jí vystavět sice později, ale kvalitněji. Vynaložené úsilí po čase velice oceníte.
Jak rádi cestujeme k moři třeba několik tisíc kilometrů. Simové mají rádi pláže stejně tak, jako mi. Podél moře je velice dobré místo pro střední obchodní zóny a dlouhé pláže. Nemusí to být hned, když máme malé příjmy, ale pokud vyděláváme alespoň §500 měsíčně, můžeme si to dovolit a vydělávat na turistech. Až budete mít letiště, budou jezdit simové z daleka na vaše pláže. Rozhodně je to výhodná investice a místní simové nebudou reptat, že ve svém okolí nemají parky.
Toto je ukázka těžké průmyslové zóny, které neznečišťují tolik ovzduší, jako střední. Neměla by chybět železniční síť s nákladovými zastávkami, autobusová nádraží a časem i stanice metra poblíž. Simům se zrovna nechce jezdit do práce na druhou stranu města.
Když je v průmyslové zóně hodně zpustlých domů, je nutné zónu pročistit. Zbourání všech zpustlých staveb je sice velice finančně náročné, ale vynaložené prostředky se časem vrátí. Zóna obživne a investice se budou hrnout.
Ukázka správného plánování města - ponechání volného místa pro dálnici o šířce čtyř políček je dobrým krokem (místem může vést komunikace). Průšvih je u zatáček. U nich si musíte ponechat opravdu hodně místa a jejich stavba bude velice finančně náročná, obzvlášť v kopcovitém terénu.
Správné tvoření silniční sítě v těžké průmyslové zóně. Stavba dálnic se zpočátku zdá nedosažitelná.

Sydney 1.0 stáhnout
Stabilní město okolo 10 000 obyvatel.

Sydney 2.0 stáhnout
Stabilní město okolo 33 000 obyvatel.